Polar Sweatshirt

Erkeklerin en çok tercih ettiği kıyafetlerin başında erkek sweatshirt polar parçaları yer alır. Polar, dünya üzerinde özellikle soğuk bölgelerde tercih edilen bir üst giyim türüdür. Fakat bu giysi, günümüz koşullarında kutup bölgelerinde hala kullanılmakla beraber, şehirleşmenin yoğun olduğu soğuk bölgelere, köylere ve kentlere kadar uzanmıştır. Poları tercih eden bir çok insan vardır. Genel anlamda montların altına giyilir ve dağcılar, yürüyüşçüler ve bunun gibi kutup ve soğuk bölgelerde extreme sporlarla uğraşan bir çok kişi polar tercih ederler. Özellikle sweatshirt polar çok tercih edilir. Çünkü, önü fermuarlı olmadığından yarım fermuarı olduğundan soğuğu büyük çapta engeller ve montunuzun içinde daha sıcak durmanızı sağlar.

Polar Kumaş Nedir?

Polar kumaş, yumuşak, sıcak ve nefes alabilen yapısı sayesinde sizi rahat ve sıcak tutar. Polar, sentetik elyaf adı verilen bir tür polyesterden yapılmış sentetik yalıtımlı kumaş olarak geçer. Terlemeyi önleyici ve hafif olma özelliği sayesinde çok rahattır. Dışarıdan gelen nemi engeller. Nefes alabilen ve hızlı kuruma sağlayan bu kumaş, kullanışlı bir ürün olması ile beraber rahatlığı ve yumuşaklığı da ön planda tutar. Yalıtımlı kumaş olması sayesinde sıcaklığı korur ve soğuk hava koşullarına karşı koruma sağlar. Bu kumaşa ait olan giysi, spor giyimler ve kışlık giyimler için vazgeçilmezdir.

Sweatshirt Polar Nerede Kullanılır?

Outdoor giyim ürünlerinde en başta gelen polar ürünler sonbahar özellikle de kış aylarında çok tercih edilir. Avva erkek sweatshirt polar modelleri, soğuk hava koşullarına dayanacak şekilde üretilmiştir. Bu giysiler genellikle su geçirmez, rüzgar geçirmez ve nefes alabilen kumaşlardan yapılır. Bunlar, giysilerin içinde terleme ve nem birikmesini önlerken, aynı zamanda dışarıdan gelebilecek su ve rüzgarı engeller.

Sweatshirt poların kullanım alanları, kamplarda, spor yaparken, dağcılık, yürüyüş bu ve bunun gibi extreme sporlarda, günlük yaşantınızda, hafta sonları gezilerinizde, günlük dışarı çıkarken, hatta nefes alabilen ve terletmeyen özelliği sayesinde evde bile rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Polar erkek sweatshirt kayak tatillerinizde de kullanabilirsiniz. Kar montunuzun içine giydiğiniz takdirde, kayak yaparken hem rüzgardan korunmaya yardımcı hem de vücut sıcaklığın içeride tutarken sizin üşümemenizi sağlar.

Türkiye coğrafyası, kış mevsiminde bazı bölgeler eksi derecelerde olabilmektedir. Bu alanlarda, montunuzun içine giyebilir ve gün boyu sıcak kalabilirsiniz. Çok soğuk olmayan havalarda da sweatshirt poları kullanabilirsiniz. Montunuzu giymeden sadece poları giyip de dışarıya çıkabilirsiniz. Üşümez, aksine rahat bir gün geçirirsiniz.

Erkek Sweatshirt Poların Özellikleri

Polar giysileri, işlevsel ve kullanışlılık ön plandadır. Bu giysilerde genellikle bol ve rahat kesimler kullanılır, böylece kullanıcılar daha fazla hareket özgürlüğüne sahip olabilirler. AVVA’da sweatshirt polarlar, dik yaka olması sayesinde boynunuzu soğuktan korur ve aşırı soğuklarda hem yanmasını önler hem de vücudunuzda ki ısı daha dengeli olur. Bazı ürünlerde paraşüt kumaş detayı kullanılmıştır. Bu hem tasarım anlamında daha tarz bir görünüm katmış olup, daha poları daha sporlaştırmıştır. Bazı erkek sweatshirt polarlar ise sade kullanılmıştır. Bu ürünleri daha çok montlarınızın altına giyebilir, yada tek başına da giyip dışarıya çıkabilirsiniz. Lacivert sweatshirt polar, haki renk sweatshirt polar, siyah sweatshirt polar renklerden bir kaçıdır. Geniş renk ve beden aralığına sahip olan swatshirt polarlar, kış aylarınızın vazgeçilmezi olacak.

Erkek Polar Sweatshirt Yıkama Talimatları

Polar kumaşa sahip olan, sweatshirt polar ürünleri çok sıcak ısıda çamaşır makinesinde yıkadığınız takdirde kumaşta bozulmalara neden olabilir. Çamaşır makinesinde yıkarken dikkat edilmesi noktalar şunlardır.

  • 30 - 40 derecede yıkanmalıdır.
  • Polar giyside kimyasal içerikli deterjan ve yumuşatıcıların kullanımından kaçınmalı,
  • Sweatshirt poları ters çevirip arka yüzeyinden yıkamak çok daha sağlıklı olacaktır.

Yukarıdaki adımlara dikkat ettiğiniz takdirde kıyafetlerinizi daha uzun soluklu kullanabilirsiniz.

Kaliteli Sweatshirt Polar Nasıl Olmalıdır?

Polar kumaşının pürüzsüz olması, yumuşak olması önemlidir. AVVA sweatshirt polarlar tüylenme yapmaz. Kaliteli polar kumaşının en önemli özelliklerinden bir tanesi tüylenme yapmamasıdır. Sweatshirt Polarlar, esnek ve dayanıklı olmalıdır. Su geçirme özelliğini minimuma indirerek, rüzgar geçirmez olmalıdır ve dışarıdaki nemi engelleme özelliğidir. Yalıtımlı olmalıdır, nefes alabilmelidir. Sweatshirt poların bel kısmı lastikli olmalıdr, bunun nedeni ise soğuğu kesip, dışarıdan gelen soğuğu en aza indirmektir. Aynı şekilde kol kısmı da lastikli olursa soğuğu kesip daha sıcak zaman geçirmenizi sağlar.

AVVA’da tarzınıza ve rahatlığınıza göre renk renk ve geniş beden aralığına sahip erkek sweatshirt polar modellerini tercih edebilirsiniz.

ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR